درباره نویسنده

دکتر آنا

دکتر آنا

من، دکتر آنا سعی دارم تا با ارائه مطالبی آموزنده، در مسیر پیشگیری و توسعه سلامت فردی و اجتماعی گام بر دارم.همراهی مخاطبان نشان دهنده ارزشمند بودن این مسئولیت همگانی است. آرزو دارم تا بتوانیم به رشد سلامت کمک کنیم. سالم باشید،شاد باشید.

مطالب مشابه

10 دیدگاه

 1. 1

  فرنگیس شمس

  در محصولات تراریخته دانشمندان چند ژن از گیاه را دریافت می کنند وکه هدف از این کار مقاومت گیاه نسبت به آفات و بیماری گیاهان می باشد. واقعیت امر هنوز طی این سالها کسی قاطع عنوان نکرده که مشکل داره ولی یه موضوع که هست معمولا پشت این سرمایه گذاری ها آدم های پر نفوذ و مافیا هستند و اگرم کسی به زیان این محصولات پی برده باشه باز جلوی این کار میگیره.
  در مورد اخلاق در کسب و کار بالاخره این موضوعی است که همه ما درگیر آن هستیم. و در شبانه روز شاید یکی دو بار مجبوریم از غذای بیرون استفاده کنیم. بالاخره ما فقط میتونیم نسبت به حسمون اعتماد کنیم و شرایط طرف مقابل بررسی کنیم و تصمیم به خرید بگیریم. من عموما جاهایی که ذهنیت خوب نسبت بهش نیست را حتما خرید نمی کنم.
  ممنو از تیم دکتر آنا که این فضا را ساختند که به دیگران اجازه اظهار نظر بدهد. سپاس

  پاسخ
 2. 2

  فرناز حبیبی

  واقعا جای نگرانی دارد از اینگونه اتفاقات. البته من به عنوان مادر یه خانواده که سلامتی خانواده ام را مدیریت میکنیم در سبد خرید هیچ وقت چنین محصولاتی را نمی گزارم. ولی مدتی که صدا وسیما تبلیغات این شرکت ها را پخش می کرد. واقعا تاسف می خوردم. این خیلی بده که این محصولات در جاهای دنیا مصرف نمی شود و در ایران مصرف میشود.
  ممنون دکتر آنا که به فکر سلامتی من و خانواده من هستی.

  پاسخ
 3. 3

  elham

  من شنیدم محصولات تراریخته سرطان زاست. ولی آخه چرا اجازه می دهند اینگونه محصولات وارد کشور شود. بدتر از اون نوع دامی اش در صنایع غذایی استفاده می کنند. دکتر آنا میشه بدونم کدوم شرکت این ذرت ها را استفاده کرده. واقعا باعث تاسف که این آدمها اصلا به فکر سلامت خانواده ها نیستند. در مورد سوالی که پرسیدید من به همراه همسرم یک مغازه تولید لبنیات در گلپایگان داریم. کاملا بهداشتی ، البته شاید به خاطر اینه که من نسبت به این مورد حساس هستم. دقیقا من به این نتیجه رسیدم که ما هر تغییری را باید از خودمان شروع کنیم. من به عنوان یک فرد از این جامعه قاطعانه به شما می گویم من مشتری مغازه خودم هستم.

  پاسخ
 4. 4

  مسعود

  دکتر آنا محصولات تراریخته چیه؟ میشه توضیح بدهید.

  پاسخ
 5. 5
  دکتر آنا

  دکتر آنا

  ممنون فرنگیس خانم بابت دیدگاه هایتان. سپاس بانو
  فرناز خانم دقیقا ما هم تاسف میخوریم. ممنون بابت نقطه نظراتتان
  الهام خانم در اخبار منتشره اسم شرکت بیان نشده است.آفرین به شما و همسر گرامیتان.
  بله حتما مسعود خان: محصولات تراریخته؛ محصولات دستکاری شده ژنتیکی هستند که در دنیا با نام (جی ام او) شناخته شده‌اند، این محصولات به شکل دست کاری ژنتیکی اصلاح شده است، تعریف ساده از این محصولات این است که؛ این محصولات به روش دست کاری پزشکی در آزمایشگاه ساخته شده است؛ یعنی یک ژن بیگانه را وارد یک محصول کرده‌اند، در مهندسی ژنتیک تراریخته می‌توان ژن هرچیزی را وارد محصول دیگر کرد مثلاً ژن سم مار را وارد یک محصول کرد، با اینکه به هم مربوط نیستند اما این نوع دست کاری ها را می‌توان با این روش انجام داد.

  پاسخ
 6. 6

  سعید از اهواز

  سلام. ضمن خسته نباشی به تیم خوش فکر دکتر آنا. بچه ها واقعا ممنونم. میدونم کار سختی شروع کردید. خدا قوت میگم. من مدتی با سایت دکتر آنا آشنا شدم و لذت میبرم از مطالب اش. من واقعا متاسفم که اینگونه رویداد ها را می خوانیم. دقیقا من حرف شما را تایید میکنم اگر سلامت افراد جامعه برای تک تک ما نسبت ارزش نداشته باشد برای هیچ کسی ندارد. وقتی یک تولید کننده میخواد محصولی تولید کنه به این نگا میکنه که مخاطب هاش کیا هستند و چه ویژگی هایی دارند. پس ما باید کیفیت مصرفمان را ببریم بالا تا احساس ارزش نسبت بهمان باشد. ممنون دکتر آنا که با مطالب ارزشمند ات به من و جامعه ام کمک میکنی. میز اندیشه دوست دارم

  پاسخ
 7. 7

  فرنگیس شمس

  الهام جان سلام. هنوز قاطعیتی بابت اثبات سرطان زا بودن محصولات تراریخته نبوده. حال باید دید در آینده چه اتفاقی می افته

  پاسخ
 8. 8

  سما

  واقعا فاجعه است یعنی توی این مملکت کسی کنترل نمیکنه

  پاسخ
 9. 9
  دکتر آنا

  دکتر آنا

  سعید جان ممنونم بابت انژری که ما دادی. امید است مطالب باب میل دوستان باشد.دوستان بهتر از جان شما هم میتوانید موضوعاتی که فکر میکنید ماهیت به چالش کشیدن را دارد در قسمت میز اندیشه ، طرح موضوع عنوان کنید. تا تیم میز اندیشه بررسی کنند و به گفتمان بگذاریم. ممنون از عزیزان.

  پاسخ
 10. 10

  محسن

  سلام . اینکه یک تولید کننده ای به این سمت می رود از محصولات تراریخته انهم از نوع دامی استفاده کند. ریشه در نابسامانی اقتصادی دارد. اوضاع به هم ریخته بازار و افت فروش در شرکت ها باعث می شود تولید کننده برای جبران آن دست به چنین کارهایی بزند. به نظر من چند نگاه به این مساله قابل بحث است که البته نویسنده بدان اشاره کامل کرده . یکی محصولات تراریخته ، که شرایط شفافی برای مصرف آن نیست. یکی استفاده از ذرت های تراریخته دامی برای مصارف انسانی که این خود جایی برای بحث است. حتی اگر محصولات تراریخته مشکلی برای مصرف نداشته باشند مطمئنا محصولات تراریخته دامی مشکل دارد. اخلاق کسب و کار که متاسفانه بی اخلاقی در ایران در تمام سطوح قابل مشاهده است و مصداق این جمله است به کجا چنین شتابان.من مطمئن هستم انسان ها موجه اشتباهات خود خواهند شد و چاره ای جز نزدیک شدن و همیاری نسبت به هم ندارند چون از این بی اخلاقی نتیجه ای نمی گیرند. موضوع بعدی تغییر از خود و مشتری خدمات خود بودن نکته هوشمندانه ای است که نویسنده بازیرکی به آن اشاره کرده است. جمله ای از حضرت علی که میفرماید چیزی که برای خود میپسندی برای دیگران هم بپسند. ممنون دکتر آنا به خاطر ساختن فضایی که دیدگاه هایمان را با هم به اشتراک بگذاریم.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق مادی و معنوی متعلق است به دکتر آنا

رفتن به نوار ابزار